Fidlerský workshop 2019

Fidlerský workshop pro každého, kdo má rád housle

Pro letošní rok jsme opět připravili jedinečný houslový šestidenní (29.7.-3.8.2019) Fidlerský workshop, který povedou dvě vynikající německé houslistky Vivien Zeller a Ursula Suchanek a naváží tak na úspěšný workshop, který u nás vedly před dvěma lety. Iniciátorkou workshopu je houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská, jejíž osobní pozvání následuje:

Milí houslisté,
festival Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou je místem úžasných koncertů, tvořivých dílen a osobních setkání – www.folkoveprazdniny.cz.
V letošním roce Vám chceme nabídnout opět něco výjimečného - znovu jsme pozvali dvě vynikající německé houslistky Vivien Zeller a Ursulu Suchanek a navážeme na úspěšný workshop, který u nás vedly před dvěma lety.
Vivien a Ursula jako Duo TradTöchter vystupují po celé Evropě a zabývají se jak tradiční taneční hudbou, tak vytvářením vlastního houslového stylu. A to se od nich můžeme učit.
https://www.tradtoechter.de/
Naučí nás, jak groovovat a aranžovat energickou houslovou muziku, jak tvořit jednoduché druhé hlasy, moderní akordové doprovody, riffy a rytmy.
Ne, nemusíte kvůli tomu opouštět svůj vlastní styl hry. Ale upřímně – kolik stylů znáš, tolikrát jsi houslistou. A tady je možnost přidat do své hry prvky, které u nás neznáme, a ještě k tomu si to báječně užít dohromady ve fidlerském orchestru.
Letos máme novinku - tento orchestr vystoupí krom sobotní zahradní slavnosti také jako první kapela na večerní hlavní scéně!
OTÁZKY A ODPOVĚDI:
KDY A KDE:
pondělí 29. července – pátek 2.srpna vždy ve 14 hodin v areálu Habitatu v Náměšti nad Oslavou– budeme hrát vždy zhruba 2 hodiny
sobota 3. srpna ve 14 hodin vystoupíme na Zahradním odpoledni v parku jako FIDLER BAND a v 17:30 zahájíme asi 10ti minutovým vystoupením program na hlavní scéně
PRO KOHO? Pro každého, kdo chce, miluje housle a je mu víc než 10.
JAK? S notami i bez nich. Nápodobou, zážitkem i s konkrétními skladbami.
CO NABÍZÍME? Tuhle úžasnou zkušenost zdarma.
CO NABÍDNOUT NEMŮŽEME? Vstupenky na festival a ubytování.
MUSÍM SE ZÚČASTNIT CELÉHO WORKSHOPU? Určitě ne.
VADÍ, ŽE JSEM NEABSOLVOVAL(A) WORKSHOP PŘED DVĚMA LETY? Určitě ne.
JSOU NĚJAKÁ OMEZENÍ KROM VĚKU? Když nemáš housle, nejde to.
JAK SE PŘIHLÁSIT? Zuzana Valová, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Moc se na Vás těším!
Jitka Šuranská

foto z Fidlerské dílny v rámci sobotního zahardního odpoledne v roce 2017: Lukáš Chvíla