ROZPRAVY 2018

O PAMĚTI

Půlhodinka s hudebními publicisty, odborníky a nadšenci

Folkové ohlédnutí do časů dobrých i zlých. Šťastné návraty písniček, zpěvníků a nahrávek z propadliště folkových dějin. Co byly předzvěsti dnešní world music na časové ose 20 století? Zapátráme do bezedného archivu Jaromíra Kratochvíla z Indies Happy Trails. Nečekaná, za to krásná setkání s Angelique Kidjo, Fatoumata Diawarou, židovskými písněmi z II. světové války, které se Stalinovi nepodařilo zničit.

Ve výstavní síni na Staré radnici (Masarykovo nám. 100) od pondělí 30. července do pátku 3. srpna vždy od 16:00 do 16:30.. Průvodce rozpravami bude hudební publicista Jiří Moravčík.

 PONDĚLÍ 30. 7.

JAROMÍR KRATOCHVÍL: O PAMĚTI Z ARCHIVŮ JK
Z ARCHÍVU JAROMÍRA KRATOCHVÍLA.

 ÚTERÝ 31. 7.

petr dorůžka: předzvěsti dnešní world music na časové ose 20. století

 STŘEDA 1. 8.

jan sobotka: O paměti osvěžené i oklamané

Šťastné návraty písniček, zpěvníků a nahrávek z propadliště folkových dějin.

 ČTVRTEK 2. 8.

JIŘÍ MORAVČÍK: nečekané, zato krásné
Zpěvačka Angelique Kidjo z Beninu vtiskla s požehnáním Davida Byrneho kultovnímu albu Remain In Light americké skupiny Talking Heads afričtější podobu. Thomas Bartlett a Nico Muhly za zvuků gamelanu oslavují Benjamina Brittena. Židovské písně z II. světové války, které se Stalinovi nepodařilo zničit. A vzkaz od malijské zpěvačky Fatoumaty Diawara: "Pojďme se bavit dokud jsem šťastní a přitom se pokusme změnit svět".

 PÁTEK 3. 8.

EVŽEN MÜLLER: LIDÉ, PÍSNĚ A UDÁLOSTI INSPIRUJÍCÍ I VARUJÍCÍ
FOLKOVÉ OHLÉDNUTÍ DO ČASŮ DOBRÝCH I ZLÝCH