ROZPRAVY 2017

O HUDEBNÍCH SNECH

Nečekaná setkání z archívu Jaromíra Kratochvíla. Psychedelické snění countryových psanců. Staré dámy z konce světa. Malijský griot ve flitrovaných šatech. Snění s harmonikou na krku s úsměvem, ale i zábleskem sebeironie nebo zlomyslného šklebu. A existuje v hudbě paralelní realita, pokud máte po ruce čarodějné nápoje z Argentiny?.

Ve výstavní síni na Staré radnici (Masarykovo nám. 100) od pondělí 24. července do pátku 28. července vždy od 16:00 do 16:30.. Průvodce rozpravami bude hudební publicista Jiří Moravčík.

 

 PONDĚLÍ 24. 7.

EVŽEN MÜLLER: SNÍM SVŮJ SEN
PSYCHEDELICKÉ SNĚNÍ COUNTRYOVÝCH PSANCŮ.

 ÚTERÝ 25. 7.

Jan sobotka: SNY S HARMONIKOU NA KRKU
FOLKOVÉ PÍSNIČKÁŘSTVÍ BYLO OD POČÁTKU DO ZNAČNÉ MÍRY SPOJENO SE SNY, JEDNAK UTOPICKY SOCIALISTICKÝMI, JEDNAK NAIVNĚ ROMANTICKÝMI. SNAHY STŘEDOSTAVOVSKÝCH DĚTÍ BÝT KÝMKOLIV JINÝM NEŽ SAMY SEBOU NAKONEC VEDLY K EPIDEMII BIZARNÍCH MASEK, V NÍŽ SE MÍSÍ NEZNÁMÉ I NESMRTELNÉ HLASY, VETERÁNI I LEGENDY. UŽIJME SI PRO TENTOKRÁT NĚCO Z TOHOTO KARNEVALU, V NĚMŽ VEDLE ÚSMĚVNÝCH SNŮ MOŽNÁ ZACHYTÍME I ZÁBLESK SEBEIRONIE ČI NĚJAKÝ TEN ZLOMYSLNÝ ŠKLEB.

 STŘEDA 26. 7.

Petr dorůžka: EXISTUJE V HUDBĚ PARALELNÍ REALITA?
REMIXY, ČARODĚJNÉ NÁPOJE Z ARGENTINY, BRIAN ENO, DAVID BYRNE, JULIA ÚLEHLA.

 ČTVRTEK 27. 7.

jiří moravčík: O HUDEBNÍCH SNECH
TEMNĚ DIVOKOVÝ MEJDAN KRÁLOVNY CALYPSO A KRÁLOVNY SAMBY. PŘÍBĚH Z UPRCHLICKÉHO TÁBORA DŽUNGLE. A SEN MALIJSKÉHO GRIOTA STÁT NA PODIU VE FLITROVANÝCH ŠATECH A HRÁT POP.

 PÁTEK 28. 7.

jaromír kratochvíl: NEČEKANÁ SETKÁNÍ
NEČEKANÁ SETKÁNÍ Z ARCHÍVU JAROMÍRA KRATOCHVÍLA.