RADIM ZENKL & ONDRA KOZÁK

RADIM ZENKL & ONDRA KOZÁK

HAPPYGRASS OD MISTROVSKÝCH INSTRUMENTALISTŮ A ZPĚVÁKŮ

MISTROVSKÁ MANDOLÍNA, KYTARA, FLÉTNY, HOUSLE, DOBRO, BASA, DIDGERIDOO ….

Happygrass od mezinárodně respektované dvojice mistrovských multiinstrumentalistů a zpěváků. Rozumí se samo sebou, že budeme poslouchat písničky a skladby s odpichem, jakože co jiného by ten happygrass měl být, ale vedle radosti z toho, co slyšíme, nám možná v hlavě přibudou i nějaké otázky. Zazní i tzv. ‚Zenkl style‘, Radimova vlastnoruční mandolínová technika, kdy mu to hraje jako by hráli dva, což ve Spojených státech ocenili i David Grisman, Béla Fleck, Jerry Garcia a další. A když zrovna nedrží v ruce mandolínu, fouká do flétny nebo didgeridoo.
Ondra hraje na kytaru, housle, dobro, baskytaru a dokáže ke dvojhlasu na housle ještě zpívat třetí melodii. Získal 5x titul ,Kytarista roku‘ v anketě Bluegrassové asociace ČR a s různými skupinami celkem 4x vyhrál prestižní soutěž o evropskou kapelu roku na francouzském La Roche Bluegrass Festivalu.
Dva veteráni se dali se dohromady letos v březnu a repertoár nemuseli dlouho vymýšlet: vlastní tvorba, bluegrass, swing, folk, celtic music a spousta další hudby navrch.