ORANŽOVÁ SCÉNA 2021

S podporou našeho generálního partnera ČEZ - Jaderná elektrárna Dukovany je opět připravena tzv. Oranžová scéna.

Oranžová scéna

Program Oranžové scény nabízí ve stanech v zámeckém parku divadelní a hudební produkce vždy v přestávkách koncertu na hlavní scéně. Divadelní představení je součástí první přestávky hlavní scény a hudební vystoupení se odehrává v přestávce druhé.

PONDĚLÍ 26. 7.

Divadlo Elf: Jezinky Bezinky

Rozpustilá taškařice plná veselých písniček a skotačení mimických loutek na motivy Karla Jaromíra Erbena, Aloise Mikulky a Františka Hrubína.

Epydemye

Jihočeská kapela Epydemye si posluchače napříč generacemi získává svou pozitivní a nakažlivou koncertní energií. Dosud natočila pět desek. Za monotematickou desku Kotlina kapela získala žánrovou cenu Anděl 2015, desku roku Radia Proglas nebo Jihočeskou kulturní událost roku. Na festivalu představí novinku Prosklený nebe.

Mirek Vlasák - kytary, zpěv
Jan Přeslička - kytary, zpěv
Lucie Vlasáková - kontrabas, zpěv
Tomáš Hobzek - bicí
www.epydemye.cz

 

ÚTERÝ 27. 7.

Toy Machine: Cirkusárium

Loutkové představení Cirkusárium je vytvořené na počest kočovných loutkářů, jenž se se svými pimprlaty do dalekých dálek vydávali. Tvořili si trikové loutky, které dokázaly svými pohyby a kejkly udivovat nejedno zahraniční publikum. Podobné trikové principy budete moci vidět v našem cirkusovém představení.

Pavel Čadek

Brněnský písničkář hrající na violoncello a zakladatel nového hudebního žánru "cello-folk", což je podle něj tak trochu něco mezi Nohavicou a Apocalypticou. Písně často obsahují jistou dávku ironie, ale i vážnosti. Nejznámější a nejsmutnější je pravděpodobně "Nelajkla mi status".

Pavel Čadek - violoncello, zpěv
Ondřej Zámečník - akordeon
facebook.com/cadek.music

  

STŘEDA 28. 7.

Divadlo Hysterie: Pohádky z kufru

Pohádka na míru pro děti. Každé představení je jiné, každá pohádka je nová. Děti rozhodují o tom, jak to s loutkovými hrdiny dopadne – a je to sranda!

Babské ucho

Vokální čarodějky z Moravy. Bez předsudků oživujeme starodávné písně slovanských národů svými  hlasy a šťavnatými hudebními aranžemi Evy Rohleder (Corazon Quartet). Rodíme je jak děcka. Každou jinak a všechny stejně. Jsme vášnivé i něžné, ostré jak břitva i křehké jako duha nad řekou. Vtipné. Hysterické. Baby z Moravy, co zpívají o život.

Dana Boudová, Alena Hrubá, Eva Rohleder, Mirka Večeřová, Lucie Zezulová
www.babskeucho.cz

   

ČTVRTEK 29. 7.

Pruhované panenky: Kuchyňská skříň

Veselá klauniáda odehrávající se v secesní skříni. Pohádka o nešťastném zamilovaném hrnci, který nepřeje lásce princezny vařečky a smaltované mísy. Za pomoci kuchyňského náčiní, porcelánu a smaltovaného nádobí se láska dvou zamilovaných šťastně naplní. Představení plné zpěvu, doprovázené hudbou na nádobí, flétnu, kytaru a akordeon.

Ondřej Škoch a Napořád

Kapela Napořád ve složení exChinaski Ondřej Škoch a Petr Kužvart, zpěvačky Barbora Fialová a Josefína Čermáková, baskytarista Petr Tichý, bubeník David Švandrlík a klávesista Jan Linhart naplno využila koronavirovou pauzu a během této doby dokončila pod vedením britského producenta Clinta Murphyho své debutové album. Na koncertě zazní kromě songů z tohoto alba i další autorské hity nabité čerstvou energií, jako Možná, Shake It nebo singl Miláček (posluchači jej již znají z rádia Impuls).

www.ondraskoch.cz

 

PÁTEK 30. 7.

Kejklíř Půpa: Pohádkový cirkus

Žonglér, ekvilibrista, klaun a šašek, eskamotér, skaut, cestovatel a zahradník ve své veselé šou.

Lucie Redlová & Garde

Kapelu Garde založila Lucie, do té doby sólová písničkářka, po vydání prvního alba "První, poslední" v roce 2009. Kapela spolu natočila jedno CD (Křižovatka, 2012 - to ještě ve čtyřech s elektrickým kytaristou Martinem Knorem) a jedno EP (Otázky, 2018 - to již pouze ve třech). Folk se v kapelních aranžích snoubí s rockem i popem, trochu neobvyklé (a lehce adrenalinové) je použití smyčkovacího looperu, kterým Lucie běžně zpestřuje své sólové koncerty, i při koncertech ve triu.

Lucie Redlová - zpěv, kytara, mandolína, el. kytara
Ivan Trpík - zpěv, baskytara
Milan Kratochvíl - zpěv, bicí

www.redlova.cz