OPEN SCÉNA

Open scéna 2022

Kaple sv. Anny ve Špitálku od 14:00 - vstup zdarma

PONDĚLÍ 25. 7.

Pavel Čadek

Brněnský písničkář hrající na violoncello a zakladatel nového hudebního žánru "cello-folk", což je podle něj tak trochu něco mezi Nohavicou a Apocalypticou. Písně často obsahují jistou dávku ironie, ale i vážnosti. Nejznámější a nejsmutnější je pravděpodobně "Nelajkla mi status". 

facebook.com/cadek.music

ÚTERÝ 26. 7.

Marké T.

Zpěvačka a písničkářka Markéta Tulisová se na Folkových prázdninách neobjevuje poprvé. Má hlas, který jde slyšet a slova jejích písní jde cítit až kdesi v břiše. Její tvorba je založená na jednoduchých věcech - lidskosti a upřímnosti. I tyhle vlastnosti se ovšem neobejdou bez trochy nadhledu a vtipu. Markéta se naštěstí nebojí kombinovat melancholické s prostopášným. Když se k tomu přidá ještě zajímavá práce s hlasem a pár profi spoluhráčů, mohlo by z toho být velmi příjemné odpoledne…

STŘEDA 27. 7.

Koncert textové dílny Slávka Janouška

Vystoupení účastníků dílny – představení vzniklých textů a skládání dalších v průběhu koncertu dle zadání publika.

www.forum.slavekjanousek.cz

ČTVRTEK 28. 7.

Honza Źamboch

Wolf Lost In the Poem

Z šáší vnitřních pustých lesů občas vykoukne vlčí čumák, aby si čuchl ke sbírkám poezie básnířek a poté bloumal dny a noci ztracen, přemýšleje, jak těm ženám složit hold. Nenachází klid, dokud drápy nevyryje, dokud hrdlem nevyvyje do mlhy zprávu o setkání s těmi nádhernostmi, šílenostmi, hrůzami a krásami, které do svých poezijních světů zaklely... Při live koncertech se pak pomocí těch písní dere temnotou ke světlu... CD Wolf Lost In the Poem - Nepřipoutaný bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii folk za rok 2017.

www.facebook.com/wolflostinthepoem

PÁTEK 29. 7.

Lucie Redlová

Písničkářka Lucie Redlová je stálicí české folkové scény. Zručná kytaristka a mandolinistka z Valašského Meziříčí vydala 3 alba a jedno EP. V Náměšti představí své nové album Lidová Redlová, které natočila ve spolupráci s producentem Jiřím Hradilem, jehož oslovila po koncertě Hrubé Hudby přesně před rokem právě na FP. 

www.redlova.cz