OPEN SCÉNA

Open scéna 2021

Kaple sv. Anny ve Špitálku od 14:00 - vstup volný při dodržení platných opatření

PONDĚLÍ 26. 7.

Marké.T, Pětník

Marké.T

Zpěvačka a písničkářka Markéta Tulisová se na Folkových prázdninách neobjevuje poprvé. Má hlas, který jde slyšet a slova jejích písní jde cítit až kdesi v břiše. Její tvorba je založená na jednoduchých věcech - lidskosti a upřímnosti. I tyhle vlastnosti se ovšem neobejdou bez trochy nadhledu a vtipu. Markéta se naštěstí nebojí kombinovat melancholické s prostopášným. Když se k tomu přidá ještě zajímavá práce s hlasem a pár profi spoluhráčů, mohlo by z toho být velmi příjemné odpoledne...

Pětník

Jsme jednou z nejdéle fungujících acapelových skupin (zpěv bez doprovodu hudebních nástrojů) v ČR, v letošním červenci oslavíme už 22 let od založení. Začínali jsme jako leckdo se spirituály, lidovkami a snadnými sborovými dílky, postupně jsme začali sami upravovat známé i méně známé písně z folku, rocku, popu, swingu a jazzu. Několik vlastních písní a českých textů na zahraniční hity dodal kapelník Honza, náš hlavní autorský vklad jsou originální aranže. Snažíme se publikum spíše pobavit a zaujmout než ohromit. Máme 3 řadová alba, z významných ocenění diváckou Portu 2010 a Krtečka 2001 z festivalu Zahrada.

Jana Soukupová-Perníková (soprán)
Alena Čápová - alt
Standa Kneifl - tenor
Jan Hučín - baryton
Michal Tvrdý - bas
bandzone.cz/petnik

ÚTERÝ 27. 7.

Jan Mrázek a Matouš Vinš, Tranzan 

Jan Mrázek a Matouš Vinš

Písně na hranici folku a post-folku, tentokrát věnované zvláštnímu rozporu mezi tím, co je aktuální a tím, co je věčné.

Jan Mrázek - kytara, zpěv
Matouš Vinš - cajon, irská flétna, klarinet

Tranzan

"Hudba o životě, smrti a o tom, co je mezi tím"
Hudební skupina Tranzan společně tvoří od roku 2014. I přes výlety do různých forem a stylů je jejím domovem píseň. Silná vědomá sdělení, zpěv sdílený s publikem, divoké taneční rytmy, meditační klid to jsou prameny, které se spojují v jedinou řeku lásky a vděčnosti. Písně, které skrze Tranzan proudí, jsou čistou oslavou radosti ze života. Nechybí tedy u zrození, svatby, smrti, obřadů věnovaných živlům, ročním obdobím či oslavy právě této chvíle. Ponořte se do tohoto proudu a nechte se unášet. Vše, co se na této cestě bude dít, je v pořádku.

Ráďa Malý - kytara, zpěv
Soňa Malá - violoncello, zpěv
Jakub Šimáně - kontrabas
Ondřej Strouhal - klavír
Pospec - bicí
www.tranzan.cz

STŘEDA 28. 7.

Ivo Cicvárek, Koncert textové dílny Slávka Janouška

Ivo Cicvárek

Písničkář, klavírista, textař, hráč šifrovacích her a potápěč. Hraní se slovy je jako šifrování, metafory jsou ponor do jiného světa, černé a bílé klapky - mantinely, mezi kterými se každodenně potácíme, hledajíce když už ne pravdu, tak alespoň cestu dál. Ivo představí písně staré, ale nezrezavělé, i zbrusu nové, které vznikly v posledním půl roce sociální pandemie.

http://ivocicvarek.cz/

Koncert textové dílny Slávka Janouška

Vystoupení účastníků dílny – představení vzniklých textů a skládání dalších v průběhu koncertu dle zadání publika.

forum.slavekjanousek.cz

ČTVRTEK 29. 7.

DNA - Dej Nám Akord, Musica Balkanika

DNA - Dej Nám  Akord

Česká vokální (a capella) skupina, která vznikla původně ze studentů oboru Molekulární biologie a genetika už v roce 1994. V současnosti zpívá skupina v šestičlenném složení a jejím repertoáru jsou jak vlastní skladby, tak akapelové úpravy napříč žánry od černošských spirituálů až po současné aranže.

Jana Lindušková - soprán
Lenka Štěpánková - mezzosoprán
Pavlína Svobodová - alt
Petr Štěpánek - tenor
Tomáš Přikryl - baryton, vokální bubny
Václav Brázda - bas
https://www.dejnamakord.cz/

Musica Balkanika

Brněnská kapela Musica Balkanika vznikla v roce 2015. Zaměřuje se hlavně na interpretaci lidové hudby z oblasti Balkánského poloostrova, zejména ze Srbska, Chorvatska, Makedonie či Bulharska.
V jejím repertoáru lze nalézt pro zdejší poměry netypické písně v tzv. "lichých rytmech," písně pomalé a zádumčivé, ale i rychlé a skočné, vybízející k tanci.

Magi - zpěv, vedoucí souboru
Petr - zpěv, Iva - zpěv, Alexandra - tanec, zpěv, Natalie - zpěv, Tom - mandolína, akordeon, Tonda - kontrabas, Tonda - housle, Ihor - cajón, darbuka, Martin - akustická kytara, Laďa - flétna

PÁTEK 30. 7.

Roman Hampacher, Marian & ÚLETY

Roman Hampacher

Kytarista, zpěvák, pedagog, pastor a snílek.Za použití akustických kytar, včetně barytonové, looperu a různých efektů vytváří podmanivou atmosféru, která je podtržena, mimo jiné, poetickými texty třebíčské básnířky Mirky Hedbávné. Jeho nová nahrávka Bílá Vrána je album o lásce, pocitech a věcech, které nás přesahují.

http://romanhampacher.cz/

Marian & ÚLETY

Jihomoravské rodinné trio hrající autorský folk z dílny nejstaršího člena Mariana.

Marie Kralovičová - flétny, zpěv
Josef Kralovič - basová kytara, zpěv
Josef Marian Kralovič - klasická kytara, zpěv
www.marian-ulety.cz