TISKOVÁ ZPRÁVA O PŘESUNUTÍ FOLKOVÝCH PRÁZDNIN

kolo50  FOLKOVÉ PRÁZDNINY SE USKUTEČNÍ V TERMÍNU 24. – 31. ČERVENCE 2021

Milí přátelé Folkových prázdnin,

do této chvíle jsme intenzivně pracovali na přípravách letošního ročníku, avšak po dlouhých týdnech sledování současné situace s vývojem pandemie u nás i ve světě jsme dospěli k rozhodnutí, že 35. ročník festivalu přesouváme na léto 2021. Folkové prázdniny se uskuteční v termínu 24. – 31. července 2021. K tomuto rozhodnutí nás vedlo několik skutečností. Hlavní z nich je povaha a zaměření festivalu. Folkové prázdniny jsou festivalem rodinným a velmi kontaktním. Velká část rodin pobývá celý týden v kempu, navštěvují dílny, workshopy a doprovodné programy. Realizovat festival s velmi omezeným počtem diváků  a dodržet nejpřísnější hygienické podmínky není pro nás reálné. Dalším důvodem je skutečnost, že většina účinkujících hlavního programu je ze zahraničí a přílišná úprava dramaturgie a vyřazení těchto zahraničních umělců by neodpovídalo zaměření festivalu. 

Je to situace nová, se kterou jsme se ještě nesetkali, a ještě nyní si náměšťské léto bez festivalu neumíme představit. Dlouho jsme zvažovali několik variant, jak by byl festival realizovatelný, a velmi dlouho čekali na oficiální vyjádření státních orgánů o možnosti konání podobných akcí v době letních prázdnin. Bohužel podmínky, které byly stanoveny, nám nedovolují realizovat připravenou podobu tohoto ročníku v rozsahu    a kvalitě podle našich představ, ani nedovolují přístup obvyklému počtu diváků.

Věříme, že v této situaci pomůže přesun festivalu k ochraně zdraví všech diváků, umělců, pořadatelů i obyvatel města a že se všichni ve zdraví setkáme bez jakéhokoli omezení v červenci 2021.

Permanentky 2020 zůstávají v platnosti na rok 2021. Děkujeme všem, kteří si permanentky již zakoupili, velmi si toho vážíme a věříme, že je příští rok použijete. V případě, že byste potřebovali již zakoupenou permanentku vrátit, napište prosím na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ani letošní prázdniny nebudou ale úplně bez těch Folkových. Chystáme několik aktivit, kterými vám zpříjemníme léto a prodloužené čekání na náš 35. ročník, a které si budete moci užít z pohodlí domova, přírody nebo kteréhokoli jiného místa, kde se zrovna v tu dobu budete nacházet.

Sledujte proto naše webové stránky www.folkoveprazdniny.cz a naši facebookovou stránku https://www.facebook.com/folkoveprazdniny/, kde získáte všechny potřebné informace.

Děkujeme za pochopení, srdečně vám přejeme hodně zdraví, pohodové léto a těšíme se na vás!

Tým pořadatelů Folkových prázdnin