NOVINKY

ROUŠKY, PROSÍME, S SEBOU

červenec 26, 2020 | Účastníky koncertů Připomínek Folkových prázdnin prosíme, aby si vzali na koncerty roušky s sebou

Chtěli bychom vás ujistit, že sledujeme a vyhodnocujeme pečlivě veškerá aktuální opatření související s epidemiologickou situací. Proto také prosíme účastníky koncertů Připomínek, aby si s sebou vzali roušky. Děkujeme a těšíme se na vás!

STREAM PŘIPOMÍNEK FOLKOVÝCH PRÁZDNIN

červenec 26, 2020 | Odkaz na stream Připomínek Folkových prázdnin

Koncerty Připomínek Folkových prázdnin se blíží! Vstupenky na místo jsou ještě v prodeji, budou k mání i před koncerty. Pokud se nebudete moci zúčastnit osobně, odkaz na live stream zde: https://www.youtube.com/user/FolkovePrazdniny

35. ROČNÍK FESTIVALU PROBĚHNE V ROCE 2021, ALE
PŘIPOMÍNKY FOLKOVÝCH PRÁZDNIN

SE USKUTEČNÍ LETOS

červen 23, 2020 | Připomínky Folkových prázdnin se uskuteční v termínu 28. července – 31. července 2020

Připomínky“ našim návštěvníkům nabídnou několik vydavatelských aktivit, tři exkluzivní online koncerty a tradiční dvoudenní hudební kolokvium.
V úterý 28. a ve středu 29. července proběhne již sedmnácté hudební kolokvium. Celé dva dny naplní prezentace s mnoha hudebními ukázkami a debaty předních etnomuzikologů a žurnalistů z oblasti folku, world music a lidové hudby. Letos, velmi atraktivní kolokvium s tématem Od folkloru k world music: Hudba a prostor, bude jako vždy veřejnosti přístupné zdarma.
Hlavním programem PŘIPOMÍNEK FOLKOVÝCH PRÁZDNIN budou tři exkluzivní online streamované koncerty. Dva z koncertů budou ve Staré tkalcovně v Krajině Folkových prázdnin a závěrečný koncert se uskuteční v náměšťském kostele sv. Jana Křtitele. Vstupenky na jednotlivé koncerty budou v omezeném množství v předprodeji na webu festivalu.
K „Připomínkám“ patří i dva vydavatelské počiny. Vydáváme CD a tentokrát poprvé i LP s názvem Harfy nad Oslavou. Jedná se o nahrávku z loňského jedinečného koncertu, který byl prvním společným vystoupením tří světových harfistů: Kolumbijce Edmara Castañedy, Catrin Finch z Walesu a senegalského hráče na koru Seckou Keity.
A k 35. jubileu Folkových prázdnin jsme připravili knihu FOLKOVÉ PRÁZDNINY aneb KDYŽ SE OTOČILO E. Spolu s dvorním výtvarníkem festivalu Rostislavem Pospíšilem jsme sepsali útržky, dojmy, vzpomínky a sám výtvarník je doprovodil velkým množstvím obrázků.
CD, LP a knihu budeme vydávat na konci července a bude ke koupi před koncerty „Připomínek“ v náměšťském informačním centru a přes eshop Folkových prázdnin..
Více najdete zde: https://www.folkoveprazdniny.cz/index.php/program/pripominky-fp

FOLKOVÉ PRÁZDNINY SE USKUTEČNÍ V TERMÍNU 24. – 31. ČERVENCE 2021

květen 15, 2020 | 35. ročník festivalu Folkové prázdniny se přesouvá na léto 2021

Milí přátelé Folkových prázdnin,

do této chvíle jsme intenzivně pracovali na přípravách letošního ročníku, avšak po dlouhých týdnech sledování současné situace s vývojem pandemie u nás i ve světě jsme dospěli k rozhodnutí, že 35. ročník festivalu přesouváme na léto 2021. Folkové prázdniny se uskuteční v termínu 24. – 31. července 2021. K tomuto rozhodnutí nás vedlo několik skutečností. Hlavní z nich je povaha a zaměření festivalu. Folkové prázdniny jsou festivalem rodinným a velmi kontaktním. Velká část rodin pobývá celý týden v kempu, navštěvují dílny, workshopy a doprovodné programy. Realizovat festival s velmi omezeným počtem diváků a dodržet nejpřísnější hygienické podmínky není pro nás reálné. Dalším důvodem je skutečnost, že většina účinkujících hlavního programu je ze zahraničí a přílišná úprava dramaturgie a vyřazení těchto zahraničních umělců by neodpovídalo zaměření festivalu.

Je to situace nová, se kterou jsme se ještě nesetkali, a ještě nyní si náměšťské léto bez festivalu neumíme představit. Dlouho jsme zvažovali několik variant, jak by byl festival realizovatelný, a velmi dlouho čekali na oficiální vyjádření státních orgánů o možnosti konání podobných akcí v době letních prázdnin. Bohužel podmínky, které byly stanoveny, nám nedovolují realizovat připravenou podobu tohoto ročníku v rozsahu a kvalitě podle našich představ, ani nedovolují přístup obvyklému počtu diváků.

Věříme, že v této situaci pomůže přesun festivalu k ochraně zdraví všech diváků, umělců, pořadatelů i obyvatel města a že se všichni ve zdraví setkáme bez jakéhokoli omezení v červenci 2021.

Permanentky 2020 zůstávají v platnosti na rok 2021. Děkujeme všem, kteří si permanentky již zakoupili, velmi si toho vážíme a věříme, že je příští rok použijete. V případě, že byste potřebovali již zakoupenou permanentku vrátit, napište prosím na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ani letošní prázdniny nebudou ale úplně bez těch Folkových. Chystáme několik aktivit, kterými vám zpříjemníme léto a prodloužené čekání na náš 35. ročník, a které si budete moci užít z pohodlí domova, přírody nebo kteréhokoli jiného místa, kde se zrovna v tu dobu budete nacházet.

Sledujte proto naše webové stránky www.folkoveprazdniny.cz a naši facebookovou stránku https://www.facebook.com/folkoveprazdniny/, kde získáte všechny potřebné informace.

Děkujeme za pochopení, srdečně vám přejeme hodně zdraví, pohodové léto a těšíme se na vás!

Tým pořadatelů Folkových prázdnin